چهارشنبه 25 مهر 1397 - - 4 مه 776
آموزش نصب و پشتیبانی فایروال Cyberoam
ديواره آتش Cyberoam تنها فايروال UTM ي است که شناسه كاربران را به قواعد ديواره آتش وارد كرده بدين ترتيب نياز صرف به استفاده از آدرس IP را به عنوان مؤلفه‌اي مياني در شناسايي و كنترل كاربران حذف نموده‌است . ديواره آتش سخت‌افزاري Cyberoam قابليت بررسي هوشمند بسته‌هاي اطلاعاتي و داده‌ها را داشته و كنترل دسترسي ،تشخيص هويت كاربر و محافظت در سطح برنامه‌ها و شبكه را براي مدير شبکه فراهم مي‌كند.

ديواره آتش تأييد شده توسط موسسه ICSA به همراه VPN ، ضد جاسوس افزار ، ضد ويروس دروازه ، ضد هرزنامه دروازه، سيستم جلوگيري از ورود غير مجاز ، پالايش محتوا، مديريت پهناي باند و ارتباط‌هاي چند‌گانه قابل استفاده است كه امنيتي جامع براي شركتهاي كوچك متوسط و بزرگ كه داراي دفاتر راه‌دور و شعبه هستند فراهم مي‌آورد .


ويژگيهاي كلـيدي :

ديواره آتش با قابليت بررسي هوشمند بسته‌هاي اطلاعاتي (Stateful Inspection Firewall)
مديريت متمركز براي قابليتهاي امنيتي چند‌گانه
وارد كردن شناسه كاربري در معيار‌هاي سنجش
امنيت محدوده چند‌گانه
كنترل نرم افزارهاي ارتباط مستقيم و نقطه به نقطه (P2P )
تائيديه از مؤسسه ICSA
Hardware Firewall

تكنولوژي اعطاي حق امنيتي بر ا‌ساس شناسه كاربري
از آنجايي كه ديوارهاي آتش ابزارهايي براي مقايسه سياستهاي دسترسي با اطلاعات ارتباطي است ، Cyberoam ديواره آتشي را ارائه کرده كه شناسه‌كاربري را در ديگر قوانين مقايسه از جمله مبداء ، محدوده مقصد و آدرس IP ، به سياستهاي شركت اضافه مي‌كند . با اين ديواره آتش دسترسي يك كاربر بر اساس محيط كاري خاص نيز كنترل مي‌شود .

اين دستگاه همچنين با كنترل روي ترافيك برنامه هاي P2P و IM اجازه دسترسي به برنامه‌هاي خاص به مقصد مورد نظر را مي دهد ولي از اشتراك فايلها و ردوبدل شدن آنها جلوگيري مي کند . به علاوه Cyberoam كنترل زمانبدي شده دسترسي را براي شركتها به ارمغان مي‌آورد .در حالت داشتن چند‌Gateway ، شركتها مي توانند قوانين ديواره آتش را براي مسير‌يابي كاربر و ترا‌فيك برنامه‌ها روي يك دروازه خاص تعريف كنند .

امنيت در حد گسترده
Cyberoam با به حداقل رساندن امکان بروز مشکل ارتباط ، قابليت دسترسي بالايي ارتباطي مستمر را فراهم مي‌كند . Cyberoam نياز به امنيت در سطح گسترده را از طريق مسيريابي پويا ايجاد مي‌كند كه اين خود باعث بالا آمدن سريع شبكه ، توان خروجي بيشتر شبكه با مدت زمان تأخير كمتر و پيكربندي ساده‌تر مي‌شود .
Cyberoam – امكان پشتيباني از VLAN را دارد كه خود توانايي گسترده اي در ساختن پروفايل گروههاي كاري در سراسر شبكه شركت ايجاد مي‌كند.
امكان ميزباني مجازي Cyberoam ، امكان ايجاد سرورهاي ميزبان را در داخل LAN و DMZ براي شركتها فراهم مي‌كند . اين توانايي، استفاده مفيد و مؤثر از آدرسهاي IP اينترنت را براي سرويسهاي ميزباني بهمراه دارد .
ديوارآتش CyberoamUTM بازرسي هوشمند و مفيدي را جهت حفاظت جامع در برابر حملات DoS و حملات كلاهبرداري IPل(IP Spoofing)پيشنهاد مي‌دهد .
Cyberoam اطلاعات كاملي در رابطه با ترافيك شركت از طريق گزارشهاي ديواره آتش تهيه مي‌كند.

Multicast براي بروز كردن موجودي‌ها
ديواره آتش Cyberoam با قابليت پشتيباني از Multicast ، شركتها و مؤسسات مالي را قادر مي‌سازد تا اطلاعات کالاها و سهام خود را که از طريق اين روش دريافت كنند. همچنين بدليل اشغال پهناي باند توسط برنامه‌هايي که حاوي فايلهاي صوتي- تصويري هستند، قابليت Cyberoam Multicast ، با محدود كردن پهناي باند ، كارايي شبكه را افزايش داده و هزينه هاي سازماني را كاهش مي دهد .

ديوارآتش سخت افزاري Cyberoam با پشتيباني از پروتکل IPSec VPN ، امنيتي سطح بالا براي مکانهاي توزيع شده مهيا مي‌كند.
برای مطالعه آموزش نصب فایروال سایبروم فایل زیر را دانلود کنید .
دانلود فایل آموزش نصب و پشتیبانی فایروال سایبروم

نوشته شده در   يکشنبه 12 مرداد 1393  ساعت  10   توسط   مدیر قاسم محمودی
PDF چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید