چهارشنبه 25 مهر 1397 - - 4 مه 776
 آرشیو امنیت اطلاعات

کلمه کلیدی
:
 از
 تا 


RootKit چیست؟(817)
جمعه 24 مرداد 1393
مدیریت امنیت در قرارداد پشتیبانی شبکه(1003)
امنيت در شبکه‌هاي کامپيوتري مجموعه‌اي از روالها مي‌باشد که دسترسي به اطلاعات را از نظر فيزيکي و سطح دسترسي به کامپيوتر و عبور داده‌ها در شبکه تعيين مي‌نمايند. بديهي است در صورتيکه که هر يک از عوامل گفته شده ناديده گرفته شوند مي‌توانند منجر به بروز خسارات گردند. اين خسارات مي‌تواند شامل از بين رفتن اطلاعات و يا سرقت اطلاعات باشد. بنابراين در پياده سازي سيستم‌ها بايستي حتماً نکات امنيتي در نظر گرفته شوند. در ادامه سعي مي‌گردد تا امنيت در سطوح مختلف تعريف و نحوه بکارگيري آن گفته شود.
شنبه 18 مرداد 1393
آموزش نصب و پشتیبانی فایروال Cyberoam (2390)
يکشنبه 12 مرداد 1393
۷ روش کلاهبرداری اینترنتی در ایران(827)
هر چند وقت یک​بار گروهی از کلاهبرداران در دنیای مجازی روشی را برای پرکردن جیب هایشان ابداع می کنند.
دوشنبه 23 تير 1393
هک کردن چیز بدی نیست، باور کنید (674)
ما هم مثل همه مردم دنیا، دورهمی های زیادی داریم؛ از مراسم فرهنگی و سنتی گرفته تا همایش ها و گردهمایی ها و در نهایت کافه نشینی هایمان ولی اغلب جای یک چیز خالی است. جای رویدادی که خروجی ملموسی داشته باشد و دست آخر بگوییم که: بله، حداقل یک بار هم که شده دور هم جمع شدیم و خیلی جدی کاری کردیم که به کار آید.
دوشنبه 16 تير 1393
هک شدن ويندوز xp(707)
هشتم آوريل روزي بود که مايکروسافت به‌طور رسمي پشتيباني‌اش را از روي ويندوز اکس‌پي 13 ساله برداشت. اين ويندوز از سال 2001 روي کامپيوترهاي خانگي نصب شده و تا‌کنون استفاده از آن ادامه دارد. همين اتفاق نخستین جرقه‌ها را درباره حمله به اين سيستم‌عامل به علت نبود پشتيباني و بسته‌هاي به‌روزرساني زد و خرابکاران اميدوار شدند بتوانند آن تعداد از کامپيوترهاي مبتني‌بر ويندوز اکس‌پي باقي‌مانده را هک کنند. ماهيانه مايکروسافت تعدادي وصله براي سيستم‌عامل و نرم‌افزارهاي خود منتشر مي‌کند. اين روزها اين اتفاق خبر خوبي براي هکرها شده است زیرا احتمال مي‌دهند يکي از اين چندين وصله روي ويندوز اکس‌پي کارگر بيفتد و آسيب‌پذيري آن را مشخص کند و چون ديگر پشتيباني و به‌روزرساني نمي‌شود، بنابراين امکان رخنه فراهم شده است.
شنبه 24 خرداد 1393
مودم‌های اینترنت اطلاعات را لو مي‌دهند(492)
شنبه 24 خرداد 1393
کرم یا WORMچیست ؟(592)
جمعه 2 خرداد 1393
معرفی سیستم پشتيبان‌گيري اطلاعات ایده آل(731)
مهمترين بخش يك سازمان، "كارمندان"، "داده"‌ها و "سيستم"‌هاي آن مجموعه مي‌باشد. حفاظت از داده‌ها و سيستم‌ها به دليل رشد روز افزون آنها در سازمان و پيچيدگي زير ساخت‌هاي آن، سخت و دشوار است. يكي از مشكلات اساسي و ريسك‌هاي بزرگي كه اكثر سازمانها با آن مواجه هستند خطرات ناشي از انهدام اطلاعات مي‌باشد. دلايل متعددي براي از بين رفتن اطلاعات وجود دارد از جمله باگ‌هاي موجود در نرم‌افزارها، ويروس‌ها، حذف‌هاي تصادفي، خرابي هارد‌ها و يا بلاياي طبيعي همچون آتش سوزي، سيل و....
دوشنبه 29 ارديبهشت 1393
تفاوت آنتی ویروس اورجینال و غیر اورجینال (949)
چرا بایستی از ویروسیاب اورجینال و اصلی استفاده کرد؟
سه شنبه 11 تير 1392
12